ChatBot - chatovací robot
ChatBot - chatovací robot

ChatBot

Využitie ChatBotov v komunikácií a marketingu je v súčasnosti narastajúci trend. Treba ho využiť.

Čo je to ChatBot?

ChatBot (chatovací alebo komunikačný robot) je softvér, ktorý komunikuje s ľuďmi v Messengeri na základe vopred naplánovaných scenárov. Reaguje na voľbu cez tlačítka, kľúčové slová alebo slovné spojenia a na ich základe poskytuje odpovede. Takto šetrí čas predajcom a klientom poskytuje potrebné informácie práve vtedy, keď ich žiadajú.

V prípade ChatBotov nejde o posielanie správ ľuďom hlava nehlava ako to často býva v prípade e-mail marketingu. Veľa firiem ich nevyužíva správne. My pre vás ChatBota navrhneme, vytvoríme, nasadíme a riadne otestujeme vrátane vytvorenia vývojovej schémy pre minimalizovanie chýb.

ChatBot je CHATovací roBOT, ktorý vám pomôže:

pritiahnúť pozornosť ľudí, začať konverzáciu s nimi (s možnosťou vstúpiť do nej), vybudovať s nimi vzťah a premeniť ich na zákazníkov.

ChatBot môže byť vyladený predajný nástroj, ktorým klientovi poskytujete iba tie informácie, ktoré práve v danom čase potrebuje a na mieste, kde je ochotný komunikovať a prijímať tieto informácie. Vo finále ho netreba presviedčať k nákupu, pretože si to kúpi sám. Vaši zamestnanci šetria čas, menej telefonujú a vysvetľujú - môžu sa viacej venovať už takmer hotovému klientovi ktorý vie čo chce.

ChatBot je stále málo využívaný a má obrovský potenciál. Oproti tomu Facebook je reklamou zahltený (každý tretí príspevok je reklama) a cena za reklamu stále stúpa.

ChatBot má otvárateľnosť správ nad 70% a klikateľnosť viac ako 30%, nezriedka aj 50%, v prípade E-mailov je otvárateľnosť správ 25% a klikateľnosť asi 4%.

Vysoko efektívny nástroj pre váš business

Čo ChatBot dokáže?

Získavať nové kontakty
nové kontakty ChatBot môže získať z vašej webstránky (Slide-in, Button, Bar, Modal, Chat), cez E-mail (v tele alebo pätičke), reklamou na Facebooku, komentármi na Facebooku alebo v offline režime nascanovaním tzv. Messenger kódu
Získavať nových zákazníkov
na základe série dobre položených otázok pomôže s výberom najvhodnejšieho produktu alebo služby
Budovať povedomie o značke a dôveru
ChatBot jednoducho informuje o novom článku na vašom webe, o novom zverejnenom videu alebo iných materiáloch. Posiluje väzbu so zákazníkmi a buduje vašu značku a dôveru

Ak uvažujete nad ChatBotom, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Alebo kliknutím na tlačítko si vyskúšajte ChatBota v praxi! Je to zábavné, neveríte?

 

 

Tagy k článku ChatBot: